Vivitar ViviCam 3825
digitális fényképező gép


Miért vettem meg ezt az ismeretlen nevű készüléket?
Ha anyagilag úgy állnék, hogy nem kellene gondolkodnom, mit is vegyek, talán egy Sony készüléket választottam volna ( ahogyan a videokamera estében is tettem).
De a legszívesebben egy tükörreflexes manuálisan is használható készüléket vásároltam volna. Ezzel ugyan is én tudom beállítani a kép jellemzőit és nem egy elektronika. Azért döntöttem még is ezen készülék megvásárlása mellett, mert érték/ár aránya ennek tűnt a legjobbnak. A készülék jellemzői megtekinthetőek a gyártó honlapján, vagy az onnét származó PDF fájlban:   ITT

Mikor megnéztem a készülék honlapját (www.vivitar.com), rá kellett jönnöm, hogy nem is olyan kis cégről van szó, csak épp mi Magyarok nem hallhatunk sokat róla. Miután megvásároltam a készüléket találkoztam egy hirdetéssel, mely egy Trust készüléket ajánl. Meglepődtem, mert teljes egészében úgy néz ki az a fényképező, mint az én Vivitarom. A számítógéphez csatlakoztatva pedig, egy Kodak típusjelzésre hasonlító felirat jelenik meg. Ezek szerint valami Kodak mutánsról lehet szó.

A készülék így néz ki:
- Eleje:



- Hátulja:



Kép minőségek: A „Fine” minőséggel 11 kép fér el a gyártó által a készülékhez adott 16MB-os SD kártyán. Én vásároltam hozzá egy 256MB-os kártyát, melyen 196 legjobb minőségű kép fér el. Ez a szám már egy hosszabb kirándulás alkalmával is több, mint elég. Ha ráadásul még a felbontást is lentebb vesszük, akkor még több kép fér rá. A „Basic” felbontás esetén KB. 600 képet tárolhatunk egy 256MB-os kártyán, míg a gyári 16MB-oson 34-et. A készülék beállításait érdemes tesztelgetni, hogy éles helyzetben tudjuk, mit kell belőni a legjobb kép elérése érdekében. Én is úgy jártam, hogy beállítottam egy nagyobb összejövetel alkalmával, egy olyan helyen, ahol egyébként is elég volt a fény. Apu fényképezett vele (én a Sony kamerával dolgoztam) és elég sok kép sötétebb lett a kelleténél. Ha beállítottuk volna vaku nélkülire, szerintem tökéletesek lettek volna a képek. Mint minden automata gép esetén, itt is vigyázni kell, hogy nehogy bemozduljon a kezünk exponálás közben. Az automata gépek ugyanis a zár idő növelésével kompenzálják a kevés fényt. Készítettem vele olyan képet egy átlagos méretű szobában, ahol abszolút nem volt fény (este, villany nélkül), hogy minden szépen látszódik. Szóval a vakuja szerintem elég erős. Macro felvételeket közel 30cm távolságból is jól csinál, persze itt is oda kell figyelni, hogy jól legyen beállítva. A képek visszanézése is jól megoldott. A „Display” gomb kétszeri megnyomására index képeket rak az LCD kijelzőre. Kilenc kép alkot egy indexképet. Ez nagyon jó, mert így könnyebb keresni, ha már sok van a memóriában. A készülék 2x-es optikai zoommal és 3x-os digitális zoommal rendelkezik. Számomra a digitális zoom olyan, mint ha nem is lenne, mert attól csak homályosabb lesz a kép. Az optikai zoom viszont nagyon szuper, annak ellenére, hogy 2x-es. A képek visszanézésénél viszont jól jöhet a digitális zoom, mert ráközelít a kép egy pontjára. A készülék 2db ceruza elemmel működik. Vásároltam hozzá 1800mAh-ás ceruza akkut, de nem tetszik. Ezek a készülékek ugyanis igényelik a névleges 3V meglétét, de a ceruza akku csak 1.2V-os.

Negatívumai:

Tartozékok:

Remélem segítek valakinek, ezzel a kis tesztemmel.
Végezetül pedig a gyártó honlapjáról letöltött leírást, és az általuk készített képeket összesítő oldalt tenném közzé. Ezen kívül fel fogok még tölteni néhány képet a sajátjaimból.


Képek a gyártó honlapján

A gyártó oldalán található leírás